Czy oddawanie krwi może być niebezpieczne ? | Ochoroba.pl
01.10.2020 Dziś imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Wiedza użytkowników: zabiegi

Czy oddawanie krwi może być niebezpieczne ?

avatar
Autor:
Wiek:
46 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Oddanie 450ml krwi nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia przeciętnego dorosłego i zdrowego człowieka, którego waga ciała jest nie mniejsza niż 50kg.


Aby oddanie krwi miało sens i było wartościowym zabiegiem, dawca przed oddaniem wypełnia ankietę i przechodzi kwalifikacyjne badanie lekarskie. Oddawanie krwi nie prowadzi do żadnych schorzeń, jeśli tylko dawca stosuje się do zaleceń lekarza i zachowuje rygorystycznie odstępy między kolejnymi oddaniami krwi. Odstępy jakie należy zachować miedzy kolejnymi oddaniami krwi opisane są w punkcie. Od oddawania krwi nie można się uzaleznić.
CZY MOŻNA SIĘ ZARAZIĆ ODDAJĄC KREW?
Aktualnie oddawanie krwi nie niesie ze sobą żadnego ryzyka zakażenia! Krew pobierana jest do jednorazowych, sterylnych pojemników plastikowych, za pomocą jednorazowego jałowego sprzętu, do którego zaliczamy igły, strzykawki, nakłuwacze itp. Personel pobierający krew pracuje w jednorazowych rękawiczkach ochronnych, a miejsca wkłucia są każdorazowo dezynfekowane specjalistycznymi preparatami. Zużyte materiały i sprzęt w całości trafiają do specjalnych jednorazowych pojemników na odpady medyczne, które następnie w całości są utylizowane.
źródło: http://www.wckik.pl/Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT