Co na kaca? Domowe sposoby na kaca | Ochoroba.pl
11.08.2020 Dziś imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wiedza użytkowników: porady

Co na kaca? Domowe sposoby na kaca

avatar
Autor:
Wiek:
38 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
mężczyzna
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Przesadziłeś z alkoholem? Boli głowa, masz wstręt do jedzenia i do tego dołączyły się wymioty? Oto kilka sprawdzonych domowych sposobów na kaca.

Przede wszystkim woda

W przypadku złego samopoczucia po spożyciu alkoholu trzeba jak najwięcej pić (2-3 litry). W tym celu najbardziej wskazane są wody mineralne niegazowane, mogą być z odrobiną soku owocowego, który dostarczy nam pewną dawkę energii.  


Witaminki....

Ważna jest w tym okresie witamina E, która przywraca sprawność uszkodzonym przez alkohol błonom komórkowym. Znajduje się ona w owocach, sokach owocowych, zielonych warzywach oraz w oleju, pestkach i nasionach. Istotny jest również magnez, który można przyjmować w postaci suplementów np. tabletek rozpuszczalnych w wodzie.


Napar z melisy

Na bóle głowy można zastosować napar z melisy, pomoże on również w przypadku nudności czy bezsenności. Przygotowanie takiego naparu jest bardzo proste, wystarczy jedną łyżeczkę melisy zalać wrzątkiem, odstawić na pięć minut a następnie przed wypiciem przecedzić.


Imbir

Pomocy jest w przypadku występujących podczas kaca nudności, wzdęć i kurczu jelit, gdyż zawiera substancje czynną o nazwie gingerol, który właściwościami przypomina działanie przeciwbólowe aspiryny.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT