Test cholesterolu w domu? | Ochoroba.pl
24.09.2020 Dziś imieniny Dory, Gerarda, Maryny


Porady

Test cholesterolu w domu?

Powszechnie wiadomo, czym grozi podwyższony cholesterol. Nawet takimi powikłaniami jak zawał serca.

Jak więc kontrolować swój poziom cholesterolu? Jest na to bardzo prosty sposób, który nie wymaga wcale wizyty u lekarza. Obecnie dostępne są na rynku specjalne testy diagnostyczne pozwalające samemu ocenić (w przybliżeniu) poziom całkowity cholesterolu we krwi. Test te nie są drogie, a warto je regularnie przeprowadzać. Pojedynczy test kosztuje ok. 25 zł, a za ok. 140 zł można nabyć opakowanie z 25 paskami kontrolnymi. Czas, który potrzebujemy na ich wykonanie to ok. 15 minut. Do tego należy doliczyć jeszcze kilka minut potrzebnych na przestudiowanie dołączonej ulotki. Pamiętajmy, że nie należy pomijać tego punktu. Pozwoli nam to na prawidłowe wykonanie testu. Ważne, by sprawdzić w ulotce, czy wynik będzie wobec nas wiarygodny, ponieważ tego rodzaju testy wyłączają pewne osoby z badania. Nie mniej istotne jest przestrzeganie zalecanego sposobu przechowywania testu oraz terminu jego użycia.

Nieprawidłowy poziom cholesterolu powinien skłonić nas do wizyty u lekarza i wykonania dokładniejszych testów dla pogłębienia diagnozy.

Należy równocześnie pamiętać, że nie możemy zupełnie zrezygnować z wizyt u lekarza. Testy są jedynie sposobem ułatwiającym właściwą diagnozę i pozwalającym nam wykryć, czy powinniśmy zacząć martwić się swoim stanem zdrowia. Pomagają zwiększyć częstotliwość kontroli zdrowia pod względem poziomu cholesterolu.

Tego rodzaju domowy test nie może też zastąpić badania laboratoryjnego oznaczania cholesterolu we krwi.

Prawidłowy i nieprawidłowy poziom cholesterolu

Za prawidłowy poziom cholesterolu we krwi uważa się poziom do 200 mg/dl. Poziom między 200 a 239 mg/dl to poziom graniczny. Powyżej 240 mg/dl mamy do czynienia z poziomem wysokiego stężenia cholesterolu.

 Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT