Przykry zapach z ust | Ochoroba.pl
15.04.2021 Dziś imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława


Porady

Przykry zapach z ust

zakłopotanie.jpg

Oddech zdrowego człowieka ma zapach lekko słodki, delikatny i przyjemny, który porównać można z zapachem kwitnących kasztanów.

Niestety, u wielu osób staje się nieprzyjemny, czy wręcz cuchnący, co jest uciążliwe zarówno dla nich samych, jak i otoczenia. Oddech taki zdarza się nie tylko u tych, którzy nie myją zębów i mają próchnicę. Zdarza się też u ludzi z chorobami migdałków, przewlekłymi zapaleniami zatok obocznych nosa, z cuchnącym nieżytem nosa, zapaleniami oskrzeli i płuc, a zwłaszcza ropniem płuc. Podobnie bywa przy chorobach przewodu pokarmowego z odbijaniem i nieżytem żołądka, zwłaszcza nadkwaśnym, przy zaawansowanej marskości wątroby, przy cukrzycy, a także u wielu palaczy tytoniu.

Nieprzyjemny oddech zdarza się także po spożyciu niektórych potraw, jak cebuli, czosnku czy po wypiciu alkoholu.

Także u osób przyjmujących leki zawierające związki arsenu, formaldehyd, olejki terpenowe oddech bywa nieprzyjemny.

W przypadkach przewlekłych zatruć związkami siarki, rtęci, fosforu, benzenem i innymi rozpuszczalnikami organicznymi oddech staje się nieprzyjemny.

U osób z zaburzeniami trawienia tłuszczów pojawia się zapach fekalny, który ustępuje dopiero po zaprzestaniu spożywania tłuszczów i mięs bogatych w tłuszcze.

Aby zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust należy przede wszystkim zdiagnozować przyczynę jego powstawania, a następnie podjąć leczenie. Ostatnio opracowano nawet aparaturę do analizy nieprzyjemnych zapachów, ale nie jest ona jeszcze powszechnie dostępna.

W przypadku trudności ze zdiagnozowaniem przyczyny wydzielania się z ust nieprzyjemnych zapachów może zachodzić potrzeba przeprowadzenia badań w warunkach szpitalnych.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT