Jak właściwie przeprowadzić test ciążowy? | Ochoroba.pl
18.02.2020 Dziś imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany


Ciąża

Jak właściwie przeprowadzić test ciążowy?

jak właściwie przeprowadzić test ciążowy
Bardzo łatwo jest wypaczyć wynik testu. Dlatego należy zachować środki ostrożności. Jakie? To trzeba wiedzieć.

 

Biologiczne testy ciążowe są dostępne w prawie wszystkich aptekach. Do ich zakupu nie jest potrzebna recepta. Żeby spełnily jednak swoją rolę potrzeba przestrzegać prostych wskazówek. Warto pamiętać, że testy powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu (nie wolno ich ani przegrzewać, ani zamrażać). Warto również sprawdzić datę ważności testu.

Test należy przeprowadzić najlepiej w pierwszym dniu, w którym normalnie spodziewamy się rozpoczęcia cyklu menstruacyjnego (w pierwszym dniu, w którym powinno wystąpić krawienie). Testy przeprowadzane kilka dni później są jeszcze bardziej wiarygodne.

Badanie przeprowadza się rano. Postępować należy zawsze według instrukcji, w którą zaopatrzony jest każdy test. Nieprawidłowe wykonanie testu może spowodować fałszywy wynik. Test należy użyć zaraz po otwarciu. W czasie badanie nie wolno pominąć żadnego z etapów, o których mówi instrukcja. Zwrócić należy też uwagę na czynniki mogące zniekształcić badanie (zażywane leki, pożywienie, wysiłek fizyczny).

 

Testy paskowe przeprowadzamy zanurzając koniec testera w naczyniu z moczem. Z kolei testy strumieniowe umieszczamy w strumieniu moczu. W przypadku testów z użyciem naczynia, należy pamiętać, by było ono czyste, bowiem zanieczyszczenia mogą mieć wpływ na wynik testu.

Testy wskazują wynik albo za pomocą kolorów, albo w inny sposób podany w instrukcji.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT