08.07.2020 Dziś imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety


2012- opinie o filmie. I Czy wg was zostaly nam rzeczywiście 3 lata?Posty:
45

Witam!

11.11.09 odbyła się polska premiera długo wyczekiwanego filmu "2012". 

http://film.onet.pl/16965,,2012,2012,film.html

Czy ktoś z  Was był na tym filmie?

Ja byłam i moje wrażenia są takie:

- film jest typowo amerykański: patetyczna muzyka, długie przemówienia bohaterów a w tle "goniąca" ich lawa, ale zawsze trzeba powiedzieć coś mądrego mimo że za chwilę spalą się żywcem, poza tym głupie dialogi

- przewidywalne zakończenie: bohaterowie przeżywają, mimo że nie mieli żadnych szans przeżyć sytuacji, które były tam pokazane :)

- plus za NIESAMOWITE efekty, ja byłam pod ogromnym wrażeniem

 

A tak w ogóle to co myślicie o opinii, że w 2012 nastąpi koniec świata?Podobno Majowie przewidzieli, że wtedy nastąpi Apokalipsa. 

Ja przyznam się, że kompletnie w to nie wierzę, ale jestem ciekawa waszych opinii...

Pozdrawiam

Sandra

 


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
32
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja również byłem.

Sandro, ten film jest produkcji amerykanskiej, więc czego się spodziewałaś? W każdym filmie z USA jest mnóstwo patetycznych dialogów, więc byłem na to przygotowany. 

Jak dla mnie ogromny plus za efekty, momentami bardzo dowcipne dialogi, ciekawą fabułę.

Co do końca świata w 2012: nie wiem czy on nastąpi juz za 3 lata, ale wiem, że takie filmy skłaniają do refleksji typu: czy gdyby nastąpił koniec świata to byłbym zadowolony z życia jakie prowadziłem, czy zrobiłem wszystko coc chciałem? Głupie, ale tak ma chyba każdy z nas, bez względu na to czy wierzy w apokalipsę czy nie.

Pozdrawiam

Mateusz

Posty:
109
Nie jestem związany z branżą medyczną

Ja na filmie nie byłam, ale sporo czytałam na temat końca świat w 2012 roku. I podobno Majowie wcale nie uważali, że w 2012 nastąpi koniec świata, po prostu od 21.12.2012 miał funkcjonowac nowy kalendarz czy coś w tym rodzaju, dlatego też ich kalendarz kończy się na tym dniu, nigdzie nie pisali, że nastąpi Apokalipsa.

Ja wychodzę za założenia, że co ma być to będzie. Jeśli ma być koniec świata, to mu nie zapobiegniemy. 

Posty:
45
nie związana/y ze służbą zdrowia

Kurczę, wiem, że to kino typowo amerykańskie, ale moim zdaniem sceny z limuzyną, samolotem czy facetem, ktory jest kilkanaście minut pod wodą są po prostu absurdalne i psują cały film.

Ogólnie pomyśl na film jest świetny, gorzej z wykonaniem. 

Poza tym chyba warto zacząć odkładać trochę kasy, żeby do 2012 zebrać ten milard euro na miejsce na arkę ;) Swoją drogą to byłoby straszne, że zostaje tylko jakiś maleńki procent ludzi, a reszta ginie. I zastanawiam się czy gdybym miała jedno miejsce dla siebie w takiej arce to czy bym nie została z rodziną....

Posty:
137
0

Sluchajcie, ale to ma być kino typowo rozrywkowe:) nie doszukujcie się jakiejś symboliki, niedopowiedzeń czy ambitnych dialogów. Mnie film się bardzo podobał, efekty niesamowite. A wizja tego co będzie.... na pewno przerażająca i zgadzam się z Mateo, że skłania do myślenia. Mój młodszy brat (18 lat) stwierdził, że " skoro zostały nam 3 lata to po prostu się bawmy, nie idę na studia!). Mojej mamie średnio spodobał się ten pomysł;) Ale coś w tym jest. Skoro na Ziemi jest coraz więcej kataklizmów, globalne ocieplenie itp, to coś może być na rzeczy. I dlatego należy robić co się naprawdę kocha i nie tracić czasu na głupoty:) Na wypadek gdyby jednak  przepowiednia się sprawdziła;)

Posty:
1
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja na film wybieram się właśnie dzisiaj, czekałem na tą produkcję, ale jaka będzie to się okaże, osobiście bardzo interesuję się takimi rzeczami, Ziemia, wszechświat, czytałem i oglądałem filmy na temat końca 2012 i od początku mam swoje zdanie, będziemy żyli :-) świat nie skończy się od tak, sami pomyślcie, ma być epoka lodowcowa, nuklearna zima, a podobno mamy ocieplenie klimatu i lodowce się topią, no to o co tu chodzi? biblia nawet mówi, nie znacie dnia ani godziny, jak człowiek może przewidzieć koniec świata? wicie co by się działo gdyby to była prawda? jaki byłby popłoch na świecie, świat miał się już skończyć w 1914r, 1975r, 2000r, no a teraz 2012r,bardziej bałbym się 3-ciej wojny światowej niż tych farmazonów,  powiem tak, dla tych którzy czekają na rychły koniec, gdybyście się w razie rozczarowali i nic by się nie wydarzyło to mam dla was kolejne daty końca świata, 2030r, 2060r, 2880r, miłego czekania, także panowie płodźcie dzieci, a wy Panie je rodźcie i niczego się nie bójcie, nawet one tego nie doczekają

Posty:
178
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja tam po cichu mam nadzieję na ten koniec świata. Ta myśle jest u mnie szczególnie silna w poniedziałki rano i w ogóle, kiedy muszę się budzić. Zresztą zobaczcie - taki koniec świata ma same zalety - nie będzie trzeba chodzić do pracy, nie będzie trzeba oglądać porażek polskich piłkarzy w telewizji, nie będzie trzeba pisać na forum, ani w ogóle niczego nie będzie, jak mawiał Kononowicz... :)

Prezes, odnośnie tych dat, to mam jeszcze gdzieś pierwszą stronę "Polityki" sprzed ponad 10 lat. W związku z przeporwiednią Nostradamusa o końcu świata wydrukowali na okładce tytuł "Za 5 dni koniec świata". Jeśli dobrze pamiętam to miało być jakoś w lipcu. Oczywiście, kto liczył na jakieś ostateczne rozwiązanie, głęboko się rozczarował i żaden z czterech jeźdźców Apokalipsy nie pojawił się. Specjalnie zachowałem sobie tą okładkę na takie okazje jak ta dyskusja. Poza tym to doby dowód na potwierdzenie starej prawdy, żeby nie ufać gazetom i ich przepowiedniom.

 

 

 

 

Posty:
28
nie związana/y ze służbą zdrowia

Film, jak film efekty specjalne nawet dobre, chociaż ja tam nie wierze w przepowiednie końca świata.. a ja na takie farmazony mam jedno powiedzenie - "co ma być to będzie" i tak tego nie zmienimy:)

Posty:
24
nie związana/y ze służbą zdrowia

A mi się podobają takie filmy katastroficzne.. hmm oby tylko nie wykrakali takiej katastrofy, bo to naprawdę tragedia.. ale to tylko podkreśla jaką nicością jesteśmy... bum i po nas.. więc cieszmy się życiem jakie mamy:):)


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT