03.07.2020 Dziś imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy


Jestem w ciąży. Brać ślub czy pozostać w wolnym związku?Posty:
1

Moja znajoma stoi własnie przed oto takim dylematem. Jest w ciąży - oczywiście nie planowanej, jest ze swoim partnerem 3 lata. Nie potrafi bidulka pozbierać myśli i zacedydować co dalej - czy dziecko powinno być powodem rychłego ślubu? Jakbyście postąpili w takiej sytuacji?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
85
nie związana/y ze służbą zdrowia

To chyba powinna być indywidualna decyzja każdej pary. Ja miałam podobną sytuację i oboje z mężem zdecydowaliśmy się na ślub, czego absolutnie nie żałuję. A to ze okazało się że jestem w ciąży po prostu przyśpieszyło plany, które i tak mieliśmy na wspólną przyszłość.

Posty:
24
nie związana/y ze służbą zdrowia

Po co w pośpiechu przygotowywać przyjęcie weselne. w końcu nie wiadomo jak kobieta będzie znosić ciąże. Jeśli się kochają to maja całe życie przed sobą i czas na ślub jest też po urodzeniu dziecka. Ja nigdy nie chciałam ślubu z brzuszkiem, więc czasami warto poczekać.

Posty:
59
nie związana/y ze służbą zdrowia

Jeśli Twoja koleżanka ma zawahania i nie wie co zrobić. To odpowiedź jest prosta - nie jest gotowa na małżeństwo. Papierek niczego nie zmieni, a jeśli nie jest pewna czy ojciec dziecka jest tym jedynym - to niech nie bierze ślubu.

Posty:
24
nie związana/y ze służbą zdrowia

Z pewnością decyzją o ślubie powinna być do końca i tylko i wyłącznie decyzją małżonków. Z pewności powinni pominąć kwestię - a co ludzie powiedzą, że żyjemy bez ślubu?a co rodzina powie?
Coraz więcej jest par żyjących w wolnych związkach i ludziom to coraz mniej przeszkadza. A wścibska sąsiadka znajdzie się w każdej sytuacji, czy wezmą ślub, czy też nie. Więc tym to nie można się za bardzo przejmować:)

Posty:
47
nie związana/y ze służbą zdrowia

Jeśli przyszli rodzice chcą dobra dziecka to przede wszystkim powinni się kochać i być z sobą szczęśliwi. Niby ślub nie gwarantuje dobrych relacji w rodzinie, ale z pewnością pozostaje problem nazwiska.
I dzieci w przedszkolu pytają, dlaczego Twoja mama nazywa się inaczej niż Ty?

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Wszyscy mówią, że niby ten papierek nic nie zmienia. A dlaczego ludzie, którzy niby chcą być razem boją się tego papierka. Skoro według ich uznania on nic nie zmienia, to dlaczego go nie mogą mieć.

Moim zdaniem ślub jest potrzebny, osoba, która formalnie zostaje mężem/żoną czuję nad soba taki obowiązek odpowiedzialności za drugą osobę i też przynależności do tej osoby. 

Więc dla wszystkich, którzy mówią neutralnie, że papierek aktu małżeństwa nic nie zmienia - to w takim razie dlaczego tego papierka nie chcą skoro on nic nie zmenia?


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT