03.07.2020 Dziś imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy


"Prośba o godną śmierć"- jakie jest wasze zdanie?Posty:
22

Polecam lekturę krótkiego artykułu na temat eutanazji:
http://wiadomosci.onet.pl/1572080,2678,1,kioskart.html
Jestem ciekawa jakie są wasze opinie na ten temat?
Jesteście za czy przeciw eutanazji?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

Uważam, że każdy ma prawo decydować o swoim życiu. Jest to równoznaczne z tym, że i lekarz miałby prawo odmówić wykonania eutanazji.

Posty:
54
nie związana/y ze służbą zdrowia

Bardzo kontrowersyjny temat.
Moje zdanie jest takie: życie każdego człowieka to tylko i wyłącznie jego sprawa. Jeśli nie chce już żyć bo cierpi to powinien mieć wybór. Tylko, że w naszym kraju o życiu innych decyduje kościół niestety...

Posty:
137
0

A skąd macie pewność, że decyzja tej osoby jest w pełni świadoma i ostateczna? Może być tak, że ktoś podejmuje ją tylko pod wpływem depresji czy cierpienia. Przy eutanazji nie ma już odwrotu. Dlatego ja jestem jej przeciwna, choć czasami mam wątpliwości.

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

Moja podstawowa obawa jest taka: ludzie, zwłaszcza lekarze mogliby wpaść w rutynę, uzależnić się od tego rozwiązania i go nadużywać. Podobnie jak rodzina. Wiele jest przypadków, kiedy rodzina czeka na śmierć, by móc obdzielić majątek. Przykre ale prawdziwe.

Posty:
22
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja też mam wątpliwości: wyobraźcie, że wy jesteście w takiej sytuacji: schorowani, wszystkie narządy powoli przestają pracować, wiesz, że nigdy nie poczujesz się lepiej i do końca swoich dni będziesz odczuwać ból i cierpienie. Poza tym widzisz cierpienie swoich bliskich.
I zastanawiam się co ja bym postanowiła w takiej sytuacji. Bo takie życie to nie życie tylko wegetacja.

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

No tak, ale chcialabyś żeby ktoś cie namawiał do takiej decyzji o eutanazji? Jeśli stanie się ona legalna, ludzie mogą jej nadużywać. Poza tym eutanazja odbiera jakąkolwiek wolę walki i nadzieję. Niejestem przekonana, czy potem wyrzuty sumienia rodziny nie zabiją.

Posty:
13
nie związana/y ze służbą zdrowia

A ja powiem tak: realia są takie, że zyjemy w katolickim kraju i obowiązuje nas też prawo kościelne- czy komuś się to podoba czy nie. I nie uważam, żeby legalizacja eutanazji w Polsce była dobrym pomysłem...

Posty:
109
Nie jestem związany z branżą medyczną

No tak, a tyle się mówi o oderwaniu spraw państwa od Kościoła- u nas to nie bardzo wychodzi i moim zdaniem dyskusja o legalizacji eutanazji w Polsce nie ma sensu- przez najbliższe kilkanaście lat to i tak się nie zmieni.

Posty:
13
0

Ile było programów na ten temat, że ludzie prosili o eutanazję, po czym teraz mówią, że cenią życie ponad wszystko. Mimo, że leżą sparaliżowni i są zdani na innych, więc jeśli coś takiego mówią tacy ludzie to chyba coś w tym życiu jednak jest i nie warto tak szybko z niego rezygnować :)


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT