08.07.2020 Dziś imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety


Świńska grypa- boicie się?Posty:
137

http://wiadomosci.onet.pl/2072077,11,kolejne_przypadki_ah1n1_chorzy_sa_bracia,item.html

Dwóch chlopców z warszawy zachorowało na grypę świńską.

 

"Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu
Higieny wynika, że w całej Polsce od 23 do 31 października 2009 r.
odnotowano 10 tys. 613 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.:

 

Jakie macie do tego podejście? Przygotowujecie się jakoś do ewentualnej epidemii?  Jakieś szczepienia, leki i suplementy na wzmocnienie, unikanie tłumów, maseczki? Myślicie, że jest się czego bać?

 


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżej0

Komentarze

Posty:
109
Nie jestem związany z branżą medyczną

W zeszłym roku była ptasia grypa, miało umrzeć tysiące ludzi w Polsce, a jakoś nie było tragedii. Ja sądzę, że to ma nakręcać kupowanie leków i szczepionek. Wiec ja się nie boję. Oczywiście jem sporo czosnku, cebuli, łykam witaminę C i sok z aronii,ale to w ramach zapobiegania przeziębieniu

Posty:
54
nie związana/y ze służbą zdrowia

Jaaasne, maseczki;) Nie no, moim zdaniem to już przesada. Aczkolwiek jak wybuchnie epidemia to na pewno będę się starał chronić przed zakażeniem.  Na grypę się nie szczepię, bo 3 lata temu źle zniosłem szczepionkę i miałem mnóstwo skutków ubocznych...

Posty:
24
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja sie grypy nie boję, była ptasia, zimowa, zwykła to iświńskiej się nie boję:)

Posty:
4
nie związana/y ze służbą zdrowia

A ja sie strasznie boję!!! Po przejechaniu kilku przystanków z kaszlącym gościem mam wrażenie, że rośnie mi gorączką, że nie mogę oddychać itp. Choruje coraz więcej osób, więc moim zdaniem wybuch epidemii to kwestia czasu... I strasznie się boję:(

Posty:
29
nie związana/y ze służbą zdrowia

Podobno warto zaszczepić się przeciwko grypie, pomimo iż nie jest to szczepionka przeciw świńskiej grypie, ale moze ochrni przed nią chociaż w wiekszym stopniu niż osoby nie zaszczepione.

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

A czego tu się bać ? Na grypę i owszem ludzie umierają, ale w krajach słabo rozwiniętych. Nawet jeżeli zachoruje się na grypę, to przecież nic wielkiego się nie stanie. Jakieś tabletki, kocyk itd. Przy świńskiej trochę więcej bałaganu, bo pewnie położą do szpitala na parę dni. A po za tym to samo. Jakieś tabletki, kocyk dadzą. Tydzień, dwa i po krzyku.

Od czasu pierwszej dyskusji na ten temat nie zmieniło się nic, z wyjątkiem tego, że rozpoczął się sezon na grypę :) : http://www.ochoroba.pl/grupy/swinska-grypa   To ciągle ta sama grypa :)

Trzeba dbać o siebie. Jeść dużo czosnku, nie pić alkoholu (osłabia odporność), dobrze się odżywiać i wysypiać. O, to jest recepta.

Jak człowiek będzie odporny, to zwalczy wirusa nawet nie wiedząc, że go złapał w jakimś tramwaju.

Posty:
85
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja się nie boję świńskiej grypy, tylko ogólnie grypy samej w sobie. Niestety mam pracę w której nie mogę spobie pozwolić na chorobowe, a wiadomo, że nieyleżana grypa lubi dawac powikłania np. zapalenie mięśnia sercowego:/

Posty:
53
nie związana/y ze służbą zdrowia

A ja się boje tej świńskiej grypy. I myślę, że wszyscy co smarkają, kaszlą i mają załazawione oczy powinni bezwzględnie zosatwać w  domu a nie jeżdzić komunikacją miejską i kichać i kaszleć na wszystkich. Niestety w tak przykrych warunkach spędziłam dziś dojazd do pracy, myslałam że zwarjuję gdy każdy kichał, smarkał, kaszlał i chrzakał... naprawdę chyba na epidemia zagraża!!

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

zastanawiam się czy się nie zaszczepić na grypę? czy to coś da, czy ochroni choć trochę przed tą świńska?

 

Posty:
28
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja się zaszczepiłam, ale jakiś miesiąc temu, tera to trochę ryzyko człowiek jest ciagle podziębiony, a wtedy nie powinno się szczepić, bo można zachorować.

Małgoniu, niestety jak sie zaszczepisz na grypę to nie uchronisz się przed świńską, bo to jest inny typ wirusa niż ten w szczepionce.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT