Czas zdobyć haka na raka! | Ochoroba.pl
13.06.2021 Dziś imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana


Czas zdobyć haka na raka!

Ruszyła III edycja konkursu ,,Mam haka na raka?. Konkurs ten jest ogólnopolskim programem edukacyjnym, skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.
 
Istotą ?Mam Haka na Raka? jest zachęcenie młodych ludzi do stworzenia kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. W tym roku głównym celem jest promocja profilaktyki raka prostaty. Mimo bardzo trudnej  tematyki do konkursu zgłosiło się aż 480 zespołów z całej Polski. 
W pierwszym etapie konkursu członkowie zespołów, które przystąpiły do programu, zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat profilaktyki i leczenia raka prostaty. Następnie zdobytą wiedzę muszą przekazać jak najszerszej grupie osób,  poprzez organizowzanie wykładów, spotkań, tworzenie plakatów, ulotek, stron internetowych, czy publikację wywiadów i artykułow w środowisku lokalnym. Całą dokumentację z przeprowadzonych działań zespoły przesyłają w formie sprawozdania do Biura Organizacyjnego.
Drugi etap programu rozpoczyna warsztat kreatywny w Warszawie, na który zapraszane są najbardziej aktywne drużyny. Dzięki udziałowi w sesji wykładów  uczniowie poznają tajniki reklamy i marketingu . Wiedzę zdobytą na warsztatach młodzież wykorzystuje do zaprojektowania kampanii społecznej zachęcającej do korzystania z badań profilaktycznych, a zgłoszone przez nich pomysły biorą udział w konkursie ?Znajdź Haka na Raka?. Autorzy najlepszego pomysłu na kampanię, a tym samym zwycięzcy całego programu,  zdobywają cenne nagrody. Ponadto ich pomysł jest opracowany przez agencję reklamową i prezentowany całej Polsce w postaci ogólnokrajowej kampanii społecznej.
Więcej informacji na stronie www: mamhakanaraka.pl


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT