Produkt - Claritine - zbliża się sezon na alergię - Informacja producenta | Ochoroba.pl
31.07.2021 Dziś imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Wiedza użytkowników: choroby

Produkt - Claritine - zbliża się sezon na alergię - Informacja producenta

avatar
Autor:
Wiek:
--- lat
Miasto:
Płeć:
Jestem:
image

(tekst nadesłany przez producenta preparatu Claritine) 

Alergia ma ogromny wpływ na jakość życia milionów ludzi, którzy się z nią zmagają. Utrudnia normalne funkcjonowanie i ogranicza swobodę. Nie bądźmy zniewoleni alergią, ale znajdźmy sposób radzenia sobie z nią i jej objawami.

W rzeczywistości to nie pyłki, jedzenie, sierść czy grzyby powodują alergię, ale  nasz układ odpornościowy i jego tzw. nadpobudliwość. W limfocytach krwi są komórki, które szukają ?najeźdźców? na nasz organizm i czasami właśnie zwykły pyłek traktowany jest jak wróg organizmu, na którego wysyłana zostaje armia obrońców ? czyli histaminy. W naszym ciele zaczyna się intensywna produkcja przeciwciał, które mają za zadanie zwalczyć infekcję. Nieżyt nosa, pieczenie, łzawienie oczu i ataki kichania to nic innego jak nadgorliwa reakcja obronna organizmu na tak naprawdę niegroźną substancję. Skąd się wzięła alergia? Winne są geny, zbytnia chemizacja życia, zanieczyszczenie środowiska a także styl życia jaki prowadzimy.

Alergia nie jedno ma imię?

Wyróżniamy kilka rodzajów alergii, między innymi: pokarmową, wziewną i kontaktową. O ile alergię pokarmową można oswoić i unikać pożywienia, które nas uczula, o tyle z alergią wziewną czy kontaktową są większe problemy, gdyż trudno o unikanie alergenu. O alergii wziewnej mówimy wtedy, gdy uczula nas to, co unosi się w powietrzu. Najczęściej na wiosnę są to pyłki roślin. Można co prawda otrzepywać ubranie po przyjściu do domu, przebierać się i myć włosy, na których osiadły pyłki, nie otwierać okien w mieszkaniu czy nie chodzić na spacery, ale? w ten sposób ograniczmy własną swobodę życia. Podobnie wygląda sprawa z alergią kontaktową. Mówimy o niej wówczas, gdy uczulają rzeczy, z którymi mamy kontakt, a może to być wszystko. Klamra od paska, nowy materiał bluzki, płyn do naczyń czy poręcz w autobusie. W efekcie wszystko może spowodować, że w miejscu zetknięcia z alergenem na skórze wystąpi ?bąbel?. Jest to tak zwana pokrzywka idiopatyczna ? nieznanego pochodzenia, która znika tak szybko jak się pojawia nie zostawiając po sobie śladu.  W obydwu przypadkach alergia czy to wziewna czy  kontaktowa jest trudna do ujarzmienia domowymi sposobami. Skutecznie może popsuć całą wiosnę i lato, ważne spotkanie czy urlop. Na szczęście dla alergików są leki, które hamują nadgorliwą produkcje histaminy w organizmie.

Rozprawić się z alergią

Z alergią trzeba nauczyć się żyć. Może to być proste, gdy w momencie uczulenia mamy pod ręką lek przeciwhistaminowy, który złagodzi uciążliwe objawy pieczenia, swędzenia i zaczerwienienia a do tego rozprawia się z alergicznym nieżytem nosa. Na rynku dostępne są dwa rodzaje substancji aktywnych drugiej generacji blokujących histaminę ? loratadyna i ceteryzyna. Oryginalnym lekiem przeciwhistaminowym zawierającym loratadynę, jest Claritine? SPE.  Lek jest dostępny w aptece bez recepty. Wystarczy przyjąć jedną tabletkę Claritine? SPE  na dobę i cieszyć się pełną swobodą życia bez ograniczeń, zapominając o objawach alergii.

 

Materiał nadesłany przez producenta produktu Claritine za pośrednictwem firmy Aveex Sp. z o.o. Fakt publikacji tekstu nie oznacza, iż redakcja serwisu Ochoroba.pl zaleca stosowania wyżej wymienionego preparatu. Stosowanie każdego preparatu należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT