Kalendarz dla alergika - kiedy pylą uczulające nas rośliny - info. prasowa | Ochoroba.pl
31.07.2021 Dziś imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Wiedza użytkowników: choroby

Kalendarz dla alergika - kiedy pylą uczulające nas rośliny - info. prasowa

avatar
Autor:
Wiek:
--- lat
Miasto:
Płeć:
Jestem:
image

(tekst nadesłany przez producenta preparatu Claritine) 

Marzy Ci się weekend na łonie natury, gdzieś na łące czy w lesie? Albo aktywny wypoczynek na wsi wśród zwierząt? Zamiast tego spędzasz słoneczne weekendy zamknięty w domu, bo po wyjściu na zewnątrz zaczynasz kichać i łzawić a z nosa cieknie jak z kranu? Pewnie dopadła Cię alergia?Kiedy pylą uczulające rośliny ?


Alergicy już wiedzą, kiedy z organizmem zaczyna się dziać coś niedobrego, zwykle objawy są podobne: obfity, wodnisty wysięk z nosa, kichanie, łzawienie i pieczenie spojówek oczu. Gorzej, jeśli nigdy nie cierpiałeś na alergię i nagle z początkiem wiosny zaczynasz chorować. Najpierw podejrzenia padają na przeziębienie, jednak gdy po tygodniu objawy nie mijają i katar jest nadal wodnisty to może oznaczać, że cierpisz na sezonową alergię.
Najczęściej uczulają rośliny wiatropylne zwłaszcza trawy, chwasty i drzewa produkując ogromne ilości pyłków, które są bardzo lekkie i mogą być przenoszone na duże odległości. Już od lutego zaczynają kwitnąć olchy, w marcu wierzby i topole. W kwietniu uaktywnia się brzoza, dąb ? czyli  najbardziej popularne w Polsce drzewa, które spotykamy na co dzień w drodze do pracy czy szkoły. Ich aktywność pyłkowa kończy się z początkiem czerwca, ale wtedy również alergik nie może odetchnąć z ulgą, gdyż od połowy maja do końca lipca intensywnie kwitną trawy ? w Polsce oblicza się około 200 gatunków traw, tak więc alergik nie ma szans unikania styczności z pyłkiem. W lipcu zaczyna się okres pylenia chwastów, w tym najbardziej popularnych jak: bylica, szczaw czy pokrzywa.

Intensywny okres pyleń kończy się tak naprawdę na dobre z końcem października, ale także wtedy alergik nie jest do końca wolny od alergenów. Często u chorych w przebiegu alergii na pyłki, dochodzi do dolegliwości ze strony skóry. Charakterystyczna jest pokrzywka, porcelanowo-biały płaski ?bąbel?, który pojawia się nie wiadomo skąd i dlaczego, przy czym swędzi i piecze. Najczęściej lokalizuje się na skórze kończyn, czasem tułowia.  

Alergia jest dolegliwością bardzo rozpowszechnioną, mówi się wręcz o chorobie cywilizacyjnej krajów wysoko rozwiniętych. Jej objawy po raz pierwszy mogą wystąpić w każdym wieku nawet u kilkumiesięcznych dzieci, chociaż najczęściej choroba ujawnia się między 10 a 20 rokiem życia. Rzadko pojawia się po raz pierwszy po 40 roku życia. U każdego choroba przebiega inaczej a nasilenie jej objawów w sezonie pylenia ma ścisły związek z aktualnym stężeniem uczulającego pyłku w powietrzu. Trudno uniknąć kontaktu z powietrzem, w którym unoszą się alergeny. Nie pomoże też ukrywanie się w domu, gdyż nie wpłynie to dobrze na naszą psychikę. Do tego ucierpią na tym nasi najbliżsi, którzy oczekują wspólnego wyjścia na spacer czy wyjazdu za miasto.
W okresie inwazji uczulających nas pyłków najlepszym momentem na spacer są ciepłe deszczowe dni, które spłukują unoszące się w powietrzu pyłki. W czasie deszczu alergicy czują się znacznie lepiej, dlatego kalosze, parasol i w drogę. Poza tym z alergią trzeba nauczyć się żyć a pod ręką mieć zawsze lek, który pomoże nam przetrwać najtrudniejsze chwile.  Rekomendujemy sięgnięcie po leki dostępne bez recepty ? jednym z nich jest Claritine? SPE, lek wskazany w łagodzeniu objawów alergii takich jak: podrażniona błona śluzowa nosa i łzawiące oczy oraz przy występującej pokrzywce. Claritine SPE łagodzi wymienione objawy zwiększając komfort. Sposób dawkowania leku (wystarczy jedna tabletka, raz na dobę) powoduje, że możemy go zażyć bez problemu w każdych okolicznościach i zamiast przejmować się cieknącym nosem skupić się na tym co sprawia nam przyjemność.

 

Materiał nadesłany przez producenta produktu Claritine za pośrednictwem firmy Aveex Sp. z o.o. Fakt publikacji tekstu nie oznacza, iż redakcja serwisu Ochoroba.pl zaleca stosowania wyżej wymienionego preparatu. Stosowanie każdego preparatu należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT