W dorosłe życie z wadą serca - poradnik | Ochoroba.pl
13.06.2021 Dziś imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana


Zdrowie

W dorosłe życie z wadą serca - poradnik

choroby serca u dzieci.jpg

Wada serca wyklucza wysiłek fizyczny ? to mit! Wiele barier, które utrudniają codzienne życie młodym ludziom z problemami kardiologicznymi, można przezwyciężyć.

 
Poradnik przygotowali eksperci programu ,,Nadzieja dla serc", organizowanego przez polską firmę farmaceutyczną Adamed oraz Fundację Marka Kamińskiego.
Poniższe wskazówki pomogą wesprzeć młodą osobę z chorobą serca, lub po przebytej operacji wrodzonej wady serca, we wkraczaniu w dorosłość.

Ustal z lekarzem plan aktywności dziecka
Zdaniem 14% społeczeństwa młoda osoba z chorobami serca w żadnym wypadku nie może podejmować nawet lekkiego wysiłku fizycznego. Tymczasem lekarze przekonują, że młoda osoba z chorobą serca powinna być aktywna i dbać o kontrolowany wysiłek fizyczny. Zadbaj o aktywność dziecka, skonsultuj się z lekarzem i ustal możliwości jego aktywności fizycznej.
Dbaj o regularne badania i wykonywanie próby wysiłkowej
Pamiętaj o regularnych wizytach u lekarza oraz badaniach. Zadbaj o wykonywanie u dziecka próby wysiłkowej serca. Monitorowanie na bieżąco stanu zdrowia jest niezmiernie ważne w procesie leczenia.

Zgłaszaj lekarzowi potrzebę kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej dziecka
Dbaj o kompleksową rehabilitację dziecka. Zgłoś lekarzowi potrzebę kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej nastolatka i ustal formy terapii, jakie może wykonywać.

Wesprzyj dziecko w odkrywaniu jego pasji
Życie młodej osoby z chorobą serca nie musi zasadniczo różnić się od życia ich zdrowych rówieśników. Zachęcaj nastolatka do działania i rozwoju. Wskaż mu miejsca gdzie może realizować różnorodne zainteresowania. Zachęcaj do udziału w zajęciach organizowanych przez domy kultury, organizacje pozarządowe. Wskazuj propozycje i możliwości, z których nastolatek będzie mógł wybrać coś dla siebie.
Pomagaj w wyborze ścieżki zawodowej - zdiagnozuj możliwości wspólnie z psychologiem oraz doradcą zawodowym
Wybór zawodu, kierunku kształcenia jest dla młodej osoby zawsze trudny. Zbierz informacje, skorzystaj z porad specjalistów. Wybierz się z dzieckiem do poradni psychologiczno - pedagogicznej gdzie możesz zdiagnozować jego możliwości. W Polsce funkcjonuje ogółem 559 publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych. Korzystaj z organizowanych przez poradnie zajęć dla rodziców, wspierających w doradzaniu dziecku wybór zawodu. Sprawdź w najbliższej poradni, kiedy odbywają się warsztaty zawodowe i zachęć nastolatka do udziału w nich.
Pomóż dziecku wybrać kierunek studiów
Ustal wspólnie z dzieckiem listę interesujących go kierunków studiów. Skonsultujcie wspólnie listę z psychologiem, lekarzem oraz szkolnym doradcą zawodowym. Porozmawiaj o alternatywnych sposobach kształcenia dla osób z chorobami serca oraz możliwościach prowadzenia toku studiów z wybraną uczelnią.
Korzystaj z zajęć terapeutycznych opartych na pozytywnym myśleniu organizowanych przez specjalistów
Wzmocnienie układu odpornościowego i całego ciała następuje poprzez wiarę, pozytywne wyobrażenia, śmiech, radość, poczucie sensu, celu w życiu, zabawę. Harmonia jest kluczem do zdrowia. Stosowanie wizualizacji, zdrowej semantyki, wywoływanie pozytywnych emocji w celu kreowania zdrowia, sukcesu i harmonii znajduje swoje uzasadnienie także w założeniach fizyki kwantowej. Pozytywne myślenie przyczynia się do dobrego samopoczucia i stymuluje do działania.

 


W ramach programu ,,Nadzieja dla serc" organizowane są bezpłatne warsztaty dla młodych osób (w wieku 15 - 25 lat) z chorobami serca.
Cały czas trwają zapisy dla osób zainteresowanych. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony WWW: kaminski.pl i wypełniony przesłać do Fundacji Marka Kamińskiego.
Formularz można przesłać na adres e-mail: fundacja@invena.pl, na adres Fundacji (ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk) lub na numer fax. (0-58) 552 33 15.,,Nadzieja dla serc" to program realizowany przez polską firmę farmaceutyczną Adamed wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego. Został podjęty z myślą o dorastających pacjentach z wrodzonymi wadami serca, po przebytych zabiegach operacyjnych w okresie dzieciństwa. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia młodych osób oraz wesprzeć ich w okresie wkraczania w dorosłe życie. Dwudniowe warsztaty dla młodzieży są jednym z działań podjętych w ramach kampanii. Działania programu będą ukierunkowane także na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy kamłodym osobom w bezproblemowym wkraczaniu w dorosłość.

 Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT