Bank krwi pępowinowej ? czy warto pobrać krew pępowinową? | Ochoroba.pl
21.09.2021 Dziś imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wiedza użytkowników: porady

Bank krwi pępowinowej ? czy warto pobrać krew pępowinową?

avatar
Autor:
Wiek:
37 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Oczywiście decyzja należy tu głównie do rodziców, gdyż zdania specjalistów są podzielone. Dlaczego Czy warto zmagazynować krew pępowinową?

Krew pępowinowa pobierana jest tuż po narodzinach dziecka, bezpośrednio pod odcięciu pępowiny, ale jeszcze przed urodzeniem łożyska. Pobierana jest ona do specjalnego pojemnika, w którym znajdują się substancje zapobiegające jej krzepnięciu. Czynność pobierania jest bezpieczna zarówno dla matki i dziecka, trwa około 5 minut i jest bezbolesne. Decyzję o pobraniu krwi pępowinowej należy podjąć jeszcze przed porodem, by przygotować odpowiednie warunki do  jej pobrania. Krew pępowinowa jest cenna, gdyż zawiera komórki macierzyste, które są totipotencjalne tj. mogą przekształcić się w każde komórki organizmu. Z tego powodu krew ta jest wykorzystywana w leczeniu wielu chorób, m.in. białaczek.

Nadzieja w krwi pępowinowej...

Pobrana krew przy porodzie jest przechowywana przez wiele lat. Jak dotąd badania laboratoryjne pokładają w niej ogromne nadzieje w postępie medycyny. Dzięki niej być może możliwe będzie odmładzanie układu odpornościowego człowieka bądź też odbudowywać zniszczone tkanki po chorobach . Min po zawale czy udarze mózgu.

Ile to kosztuje?

Rodzic może podjąć decyzję o sposobie przechowywania i wykorzystywania pobranej krwi pępowinowej. Może ona być w tzw. banku rodzinnym czyli tylko na użytek osób spokrewnionych oraz w banku publicznym, na użytek osób niespokrewnionych.
Okres przechowywania jest różny, może to być rok, 5, 10 lub 18 lat. Opłata na okres 18 lat jest to  ok. 5000 zł.
Zdrowia nie można kupić, więc może warto w nie zainwestować? Komentarze


Posty:
0
nie związana/y ze służbą zdrowia

jak inwestowac to najlepiej w Szwajcarii :) Bank komorek Salveo z Genewy oferuje odbior krwi pobranej w Polsce i separacje komorek i przechowanie w Szwajcarii przy urzyciu najnowszych technologii, www.salveo.com

Posty:
0
0

Jestem za inwestowaniem w zdrowie, oczywiście w Polsce! Sama zdeponowałam krew swojego drugiego dziecka, w Polskim Banku Komórek Macierzystych. Ma akredytację ministerstwa i pozwolenie na działalność w Polsce, w odróżnieniu od jakiegoś nie wiadomo co gdzieś tam za granicą...


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT