W co się bawić z niemowlęciem? | Ochoroba.pl
13.05.2021 Dziś imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego


Wychowanie

W co się bawić z niemowlęciem?

Dziecko - niemowlę - miesiąc życia dziecka

Takie pytanie zadają często opiekunowie, którzy nie wiedzą jak można zająć się niemowlęciem, które nie ma ukończonego roku. Często instynktownie wybierają rodzaj zabawy z dzieckiem i jest to właściwe, ponieważ właśnie podczas zabawy dziecko rozwija się najaktywniej i najszybciej.

W poniższej serii artykułów przedstawione zostały przykładowe zabawy na każdy miesiąć naszego dziecka (patrz: Zobacz również). Są to zabawy wspomagające rozwój dziecka, dostosowane do aktualnego, schematycznego wieku i możliwości przez niego zdeterminowanych. Należy ciągle pamiętać o indywidualnym toku rozwoju fizycznego dziecka, i to do danej, konkretnej jednostki należy dostosowywać rodzaj zabawy.

Nim jednak odpowiemy sobie na pytanie "w co się bawić?", powiedzmy najpierw:

Jak się bawić

Warto pamiętać, że sposób zabawy powinno się dostosować do nastroju dziecka: gdy jest pogodne, wtedy ucieszą go zabawy żywiołowe, natomiast, kiedy jest zmęczone energiczne zabawy mogą jedynie frustrować i budzić w nim lęki - wtedy lepszym rozwiązaniem jest przytulenie dziecka, co również jest formą zabawy, zacieśnienia więzi i przekazaniem sobie ciepła.

Wybierając zabawę należy także przystosować się do tempa dziecka - trzeba czekać cierpliwie na jego ruch, ponieważ zniecierpliwienie i szybkie powtarzanie ruchu, na który miał odpowiedzieć powoduje, że dziecko traci ?swoją kolej" podczas zabawy.

Zabawki trzeba wprowadzać stopniowo, ponieważ dziecko lubi rzeczy znane, z którymi wie jak się obchodzić. Rys nowości jest jednak potrzebny, by wzbudzać ciekawość i stymulować.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT