Okulary przeciwsłoneczne - tylko z filtrem | Ochoroba.pl
17.01.2022 Dziś imieniny Antoniego, Henryki, Mariana


Zdrowie

Okulary przeciwsłoneczne - tylko z filtrem

okulary

W słoneczne dni chętnie zakładamy przyciemnione okulary. Ale poza światłem widzialnym dociera do naszego oka także niewidoczna część widma słonecznego, promieniowanie ultrafioletowe, którego nadmiar jest szkodliwy dla zdrowia i może sprzyjać rozwojowi nowotworów skóry.

Oko nie przesłonięte ciemnymi okularami chroni się przed promieniowaniem zwężając źrenice i mrużąc powieki. Zwykłe ciemne szkła zmniejszają tylko ilość promieniowania widzialnego, a jednocześnie powodują rozszerzenie źrenic i ilość promieniowania niewidzialnego, jakie dociera do wnętrza naszych oczu, wzrasta nawet 10-krotnie.

Dlatego, aby skutecznie ochronić oczy przed nadmiarem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, trzeba nosić okulary słoneczne z filtrem anty ultrafioletowym (anty-UV).

Wiele kobiet niepokoi pojawianie się zmarszczek na skórze w okolicach kącików oczu i ust. Opalenizna uwydatnia i nasila jeszcze te zmiany. Jest to spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym, a dokładnie tą częścią, którą określamy mianem INA. Wprawdzie promieniowanie to sprzyja opalaniu się naszej skóry, ale jednocześnie prowadzi do powstawania i uwydatniania się zmarszczek. Oto dlaczego trzeba nosić słoneczne okulary z filtrem.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT